• Tehnologia poate susține o Românie mai educată și mai democratică. Asociația Techsoup face tehnologia mai ușor de înțeles și de accesat pentru cei care pot schimba România.

Sprijinim organizații nonprofit, învățători, profesori și tineri să folosească resurse și oportunități create de tehnologie.

• Programe pentru organizații nonprofit

Construim resurse cu și despre tehnologie pentru organizații nonprofit din România și Republica Moldova.

organizațiile nonprofit din România beneficiază de resurse de tehnologie de la parteneri internaționali și locali

program în derulare din 2009

TechSoup Romania este un parteneriat între TechSoup în San Francisco și Asociația Techsoup în România.

organizațiile din Republica Moldova au acces la resurse de tehnologie

program în derulare din 2015

TechSoup Moldova este un parteneriat între TechSoup în San Francisco și Asociația Techsoup în România.

prima școală de abilități digitale pentru angajați și voluntari din organizații nonprofit

program în derulare din 2015

ONG Online a fost creat prin EEA Grants și Fondul ONG în România. Din 2017, este auto-finanțat prin Programul TechSoup România și cu contribuția unor voluntari din industria de marketing digital.

• Înregistrați organizația în Programul TechSoup România

Programul TechSoup aduce resursele digitale la îndemâna organizației

Cont individual

Creați cont individual pe www.techsoup.ro

Formular și documente ONG

Completați formularul și trimiteți documentele pentru analiza de eligibilitate.

Resurse digitale

Peste 100 de produse software și zeci de servicii cloud sunt disponibile organizațiilor nonprofit.

Toate postările